Tylko online

zrozoomieć powołanie - mp3 do pobrania

W przybliżeniu widać dużo lepiej. Wyzwania i troski, potrzeby innych oraz miejsca, które można wypełnić tylko miłością. Jesteśmy powołani przez Boga do konkretnych czynów i przestrzeni. Do służby innym, do wieczności, do budowania Królestwa.

Format: pliki mp3 do pobrania

Więcej szczegółów

25,00 zł

Opis

AutorzyGłos na Pustyni - mówcy
Współczesny świat potrzebuje ludzi takich jak Ty. Bohaterów codzienności, którzy szczególnie teraz, w czasach pandemii, będą słowem i czynem głosić Dobrą Nowinę. Ustaw swój zoom, nakieruj focus i wypełnij swoje powołanie.

Co znajdziecie w środku?

Posłuchaj 12 wykładów, które pomogą Ci odkryć i zrozoomieć powołanie, do którego wzywa Cię Bóg.

The Best of Głos na Pustyni 2020 to składanka 12 wykładów, wygłoszonych przez naszych gości oraz liderów naszej Wspólnoty podczas spotkań Głosu na Pustyni: i tych w sali na Łokietka 79, i tych transmitowanych przez Internet. Kupując ją wspierasz działania naszej Wspólnoty. Dziękujemy!

Spis wykładów

 • Przyszło Twe Światło (Karol Sobczyk) 46:23
 • Dwa Drzewa (Katarzyna Pszczółka ) 39:24
 • Zbawieni z łaski, sądzeni z uczynków? (o. Wit Chlondowski OFM ) 34:01
 • Życie, które zostawia ślad (Małgorzata Sobczyk) 51:28
 • Marnotrawstwo miłości (o. Radosław Rafał MSF) 1:00:12
 • Prorocza obecność chrześcijan w świecie (Bohuš Živčák) 53:32
 • Co mówi dziś Duch do Kościoła? (Michelle Moran) 29:59
 • Od-ważnie o lęku (ks. Kamil Gołuszka) 42:06
 • Poruszenie fundamentów (Marcin Zieliński ) 53:44
 • Udziałowcy Królestwa (Grzegorz Wojewódka) 50:24
 • Serce gotowe na żniwo (Tymoteusz Filar) 43:53
 • To się nie stanie inaczej (Karol Sobczyk) 58:36

Mówcy

Karol Sobczyk
Karol Sobczyk
Przyszło Twe Światło; To się nie stanie inaczej
Jak nasze codzienne decyzje wpływają na ludzi wokół nas? W jaki sposób nasze dobre czyny kształtują kulturę Królestwa? Do czego jesteśmy powołani jako chrześcijanie i co to w praktyce oznacza nieść światu Światło Chrystusa?
Kim jest Duch Święty? I co to oznacza, że jesteśmy Jego szafarzami. Co to znaczy, że nosimy Go w sobie. I jak współpracować z Nim na co dzień.
Małgorzata Sobczyk
Małgorzata Sobczyk
Życie, które zostawia ślad
We wszystkie elementy tworzące wszechświat Bóg wbudował prawa, które działają. Odwieczne zasady, które sprawiają, że Ci którzy JEMU zaufali mogą doświadczyć ŻYCIA. Życia w wolności od siebie samego, całkowicie poddanego Bogu i zostawiającego po sobie ślad i zapach. Ślad obfitych zbiorów i woń poznania Tego, który jest prawdziwą Miłością.
Katarzyna Pszczółka
Katarzyna Pszczółka
Dwa Drzewa
Dwa Drzewa. Na pierwszy rzut oka ich owoce wyglądają tak samo dobrze. Ale decyzja, którymi z tych owoców będziemy się karmić, wpływa na całe nasze życie. A w zasadzie na naszą wieczność. Dlaczego tak ważne jest, jakich wyborów dokonujesz dzisiaj oraz w jaki sposób cieszyć się życiem pełnym pokoju i radości?
o. Wit Chlondowski OFM
o. Wit Chlondowski OFM
Zbawieni z łaski, sądzeni z uczynków?
Predestynacja, Boży sądu, łaska i uczynki. Darmowość łaski i biblijne sceny sądu. Boże wybranie i możliwość potępienia. Jak to wszystko pogodzić?
o. Radosław Rafał MSF
o. Radosław Rafał MSF
Marnotrawstwo miłości
Wielu dziś myśli, że Duch Święty jest tylko uzupełnieniem chrześcijańskiego życia i twierdzą, że Go nie potrzebują. Chcą zamknąć Jego działanie tylko do momentu konsekracji w czasie Eucharystii. Uważają, że jest tylko pewną sugestią, którą można odrzucić i dalej pozostać chrześcijaninem. A przecież to On jest autorem, gospodarzem. Namaszczenie Ducha Świętego nie jest tanim doświadczeniem, a świadomy chrześcijanin staje się szczególnym działaniem Ducha Świętego dla świata.
Bohuš Živčák
Bohuš Živčák
Prorocza obecność chrześcijan w świecie
„Nie może się ukryć miasto położone na górze” (Mt 5, 13). Bóg daje nam konkretne wskazówki dotyczące naszego powołania: mamy być solą i światłem dla świata. Mamy dzielić się z nim Ewangelią. Zjednoczeni z Chrystusem poprzez chrzest, stajemy się częścią Jego kapłańskiej, proroczej i królewskiej misji. Jaki jest proroczy aspekt tego powołania? I jaką rolę pełni w nim świadectwo naszego życia?
Michelle Moran
Michelle Moran
Co mówi dziś Duch do Kościoła?
Czas pandemii, w którym teraz żyjemy, jest z całą pewnością wyjątkowym czasem, w którym Bóg nadal działa i nadal do nas mówi. Co mówi Duch do Kościoła w obecnym czasie? Do jakich zadań jesteśmy powołani jako chrześcijanie?
ks. Kamil Gołuszka
ks. Kamil Gołuszka
Od-ważnie o lęku
O emocjach z biblijnej i psychologicznej perspektywy. Jak obecna sytuacja pandemii wpływa na nasz sposób przeżywania emocji? Jakie informacje mogą przekazywać nasze emocje? W jaki sposób zaprosić Boga do tej przestrzeni naszego życia? I co na ten temat mówi Biblia?
Marcin Zieliński
Marcin Zieliński
Poruszenie fundamentów
Co zostało położone jako fundament powołania w naszym życiu, jaki charyzmat został nam udzielony i jak żyć zgodnie z tym, do czego zostaliśmy wezwani. I dlaczego musimy pozwolić Bogu poruszyć fundamentami naszego życia, aby pozwolić Bogu budować wyżej.
Grzegorz Wojewódka
Grzegorz Wojewódka
Udziałowcy Królestwa
Każdy z nas otrzymał od Boga różne talenty i umiejętności. W jaki sposób możemy wykorzystać je do budowania Królestwa Bożego? Co to znaczy być udziałowcem Bożych dzieł? Jak świadomie i intencjonalnie działać, aby nasza codzienność przynosiła owoce dla Królestwa?
Tymoteusz Filar
Tymoteusz Filar
Serce gotowe na żniwo
W czasach gdy, szczególnie w młodym pokoleniu, obserwujemy coraz większe odejście od Boga i Jego dróg, istnieje pokusa, aby założyć ręce w pobożnych dyskusjach na temat kryzysu. Jednak właśnie w tym czasie potrzebujemy jeszcze większego namaszczenia, mocy i mądrości, które pochodzą od Pana. Pokolenia pełnego wiary i Ducha Świętego, będącego odpowiedzią na obecną sytuację. Nauczanie o sercach poddanych, pełnych nadziei i przyjmujących drogi Pana. Będzie o sercach gotowych na żniwo.

Produkty powiązane